Posted on Leave a comment

Chiptuning – dzinēja jaudas palielināšana

Mūsdienu transportlīdzekļi ir kļuvuši tehnoloģiskāki, jo mehāniskā daļa ir nesaraujami saistīta ar elektronisko daļu. Jaunākais datoraprīkojums ļauj kontrolēt virkni dažādu rādītāju, un šie procesi tiek veikti milzīgā ātrumā, nodrošinot ērtu un drošu braukšanu. Mūsu meistari, kas piedāvā atslēgu izgatavošanas pakalpojumus, veic arī pārprogrammēšanu.

Chiptuning – Kas tieši ir saistīts ar to?

Tas ietver procedūru, kas ļauj tehniķiem tieši ietekmēt automašīnas datora parametrus, tos mainot. Šīs operācijas nosaukums krievu valodā tiek transliterēts kā chiptuning.

Šīs procedūras laikā tiek veikti pielāgojumi visas virknes kontrolieru, kas atbild par automobiļa dinamiku, darba režīmiem. Ir ļoti svarīgi, lai darbu veiktu pieredzējuši speciālisti, kuri zina, kurus parametrus faktiski var regulēt un kurus nav vērts mainīt.

Modificējot iekšējās vadības programmas, var atcelt rūpnīcas ierobežojumus dažādām dzinēja sastāvdaļām. Bieži vien vieglā automobiļa jauda ir 120-130 zirgspēku, taču fiziski tā var būt lielāka. Ražotāji apzināti ierobežo motora apgriezienus, lai samazinātu motora nolietošanās iespējamību, un šos parametrus kontrolē vadības programmas.

Galvenajām automašīnām speciālisti var nedaudz paaugstināt šo ierobežojumu, padarot automašīnu veiklāku un dinamiskāku. Ir ļoti svarīgi nepārspīlēt, jo pilnīgs ierobežojumu trūkums var novest pie dzinēja atteices, kas prasīs dārgu remontu.

Profesionāļi nosaka, kādas ir konkrētā automobiļa iespējas un kāda ir maksimālā jauda. Pēc tam viņi veic kontrolieru individuālu regulatoru noregulēšanu.

Pats par sevi saprotams, ka šāda chiptuning ir diezgan riskanta, taču prasmīga procedūra var samazināt neveiksmes iespējamību, kas ir ļoti svarīgi. Turklāt pareiza iekšējo kontroles programmu regulēšana var samazināt degvielas patēriņu. Jāatzīmē arī tas, ka, modernizējot papildu ierīces, ir nepieciešama pārprogrammēšana. Piemēram, gaisa kompresors.

Atbildēt