Posted on Leave a comment

Transponderu atslēga

Transponderu atslēga: darbības princips

Imobilaizera galvenais mērķis ir aizsargāt transportlīdzekli pret nesankcionētu iekļūšanu. Šobrīd šādas ierīces tiek uzskatītas par visdrošākajām, lai novērstu automašīnu zādzības. Fakts ir tāds, ka mikroshēmas atslēga pārtrauc elektrisko ķēdi starp starteri un degvielas padeves sistēmu, tāpēc automašīna vienkārši nesāk darboties. Atšķirībā no signalizācijas imobilaizers darbojas tikai tieša kontakta gadījumā, kas novērš radio signāla pārtveršanu un palielina automašīnas drošību. Mūsu vietnē varat iepazīties ar automašīnu atbloķēšanas uzņēmuma čipu atslēgu tehniskajiem parametriem, kā arī izlasīt lietotāju atsauksmes par šīm ierīcēm.

Dizaina iezīmes

Imobilaizera galvenais elements ir vadības bloks,kas ir aprīkots ar īpaši programmētu mikroshēmu. Tieši uz šīs iespiedshēmas plates tiek ielādēts nomaiņas kods, kas tiek pieprasīts kontakta laikā ar automobili. Turklāt mikroshēmas atslēgā ir komandu izpildes bloks, ko veido vairāki elektromagnētiskie releji. Šie mehānismi pārtrauc ķēdi starp starteri un degvielas sistēmu, ja no vadības bloka tiek saņemta attiecīga komanda. Visi imobilaizeri ir aprīkoti ar raiduztvērējiem, kas pārraida unikālu kodu uz automobiļa elektronisko sistēmu. Pēc atpazīšanas automašīnas aizdedzes sistēma tiek atbloķēta.

Darbības princips

Kad automašīnas īpašnieks ievieto mikroshēmas atslēgu slēdzenē, automašīnas elektroniskā sistēma “iztaujā” ierīci un nolasa tajā esošo kodu. Šo procesu īsteno, nosūtot noteiktas frekvences elektromagnētiskos impulsus. Kad pieprasītais kods sakrīt ar saņemto kodu, visas automašīnas elektriskās shēmas paliek atbloķētas vai tiek atbrīvotas no ierobežojumiem, ja iepriekš ir izmantota nepareiza mikroshēmas atslēga.

Mūsdienīgi imobilaizeri var darboties, sazinoties ar automobili, vai attālināti. Pirmajā gadījumā ierīce jāpiestiprina īpašā padziļinājumā. Bezkontakta viedās atslēgas darbojas, izmantojot antenu, kas ir uzstādīta zem automašīnas apdares. Mūsu vietnē varat uzzināt vairāk par avārijas automašīnu atbloķēšanas ierīču darbības principu un iegādāties šo aprīkojumu savai automašīnai.

Atbildēt