Posted on Leave a comment

Auto atslēgu izgatavošana no fotoattēla

Tehnoloģiskais progress nestāv uz vietas. Auto atslēgu izgatavošana no fotogrāfijas ir pieejama jau šodien. Mūsdienās, lai izgatavotu dublikātu, ir nepieciešama tikai atslēgas fotogrāfija. Datorprasmju speciālisti no Amerikas ir izstrādājuši jaunu programmu. Tomēr jāsaprot, ka, strādājot ar šādu pakalpojumu, ir jābūt uzmanīgiem, jo tas var kļūt par galveno avotu atslēgu izgatavošanai.

Procesa nianses

Auto atslēgu izgatavošana no fotogrāfijas var būt īsta atklāsme, jo ne vienmēr transportlīdzekļa īpašniekam ir vēl viena atslēgas kopija, lai izgatavotu dublikātu. Amerikāņu pētnieki ir izstrādājuši programmatūru, kas spēj atpazīt atslēgu no fotogrāfijas un, to skenējot, izveidot analoga izstrādājuma modeli. Ir jāsaprot, ka pat fotogrāfiju, kas novietota visiem pieejamā miteklī, var izmantot, lai izgatavotu dublikātu. Šādā veidā automašīnas atslēgu izgatavošana no fotogrāfijas tagad ir vienkāršs process.

 

Inovācija tika prezentēta konferencē, kurā tika veikti demonstrācijas eksperimenti. Pirmajā gadījumā fotoattēls tika uzņemts no tuvas distances, izmantojot viedtālruņa kameru. Arī fotogrāfija tika uzņemta ar fotoaparātu no sešdesmit metru attāluma. Šādā veidā no divām fotogrāfijām bija iespējams rekonstruēt atslēgas ģeometriskos parametrus.

 

Pagātnē bija amatnieki, kas varēja veikt šādus darbus no fotogrāfijas, taču to bija maz. Tie ir augstākās klases profesionāļi. Mūsdienās lielāko daļu darba veic programmatūra. Viss, kas viņiem ir jādara, ir jānorāda atslēgas repa punkti. Pēc tam tehniķis patstāvīgi aprēķina izstrādājuma elementu izmērus, pamatojoties uz šiem trim izmēriem, un nosaka leņķus, kādos tie ir novietoti viens attiecībā pret otru.

 

Automašīnu atslēgu, kā arī citu slēdzenēm paredzēto izstrādājumu izgatavošana ir kļuvusi daudz vienkāršāka. Šāda lietojumprogramma ir ļoti noderīga un palīdzēs atvieglot dzīvi amatniekiem, automašīnu un mājokļu īpašniekiem atslēgu nozaudēšanas gadījumā. Vienīgais, kas jādara, ir uzmanīgi izturēties pret tām, gandrīz kā pret kredītkarti, t. i., neatstāt tās nepiederošu personu klātbūtnē, un tad nebūs problēmu.

Atbildēt