Posted on Leave a comment

Imobilaizers izslēgts (immo off)

Imobilaizers izslēgts (immo off)

Drošības funkciju veikšana un dzinēja izslēgšana nepieciešamības gadījumā ir imobilaizera prerogatīva. Imobilaizerus parasti iedala kontakta un bezkontakta modeļos, kurus transportlīdzeklī uzstāda ražotājs vai pēc īpašnieka pieprasījuma pēc tam, kad transportlīdzeklis ir izbraucis no konveijera. Jebkurā gadījumā ierīču princips ir viens un tas pats – novērst zādzību.

Kad imobilaizers pasargā automašīnu no tās īpašnieka, ierīce tiek deaktivizēta. Šādi pasākumi jāveic vairāku iemeslu dēļ, tostarp:

atslēgas mehāniskiem bojājumiem, raiduztvērējs nepārraida signālu;

slikts kontakts savienojumos;

viena no sistēmas elementiem (antenas, vadības bloka) darbības traucējumi;

automašīnas atslēgu nozaudēšana u. c.

Kāpēc imobilaizers jādeaktivē speciālistam?

Šī procedūra ir diezgan sarežģīta un specifiska, un tai nepieciešama atbilstoša kvalifikācija un pieredze. Turklāt imobilaizera atslēgšanai ir nepieciešama programmatūra ar “Immo off” lietojumprogrammas datu bāzēm, kā arī cits speciāls aprīkojums. Kad tehniķis dodas pie klienta, viņam parasti līdzi ir dators, skrūvgriezis, PVC lente un atslēga Nr. 10.

Kā rāda prakse, automašīnas īpašnieka nepareiza rīcība imobilaizera atspējošanas nolūkā bieži vien var radīt bojājumus šai ierīcei un citām automašīnas sistēmām. Pieredzējis tehniķis spēj atrisināt šādu problēmu, vienlaikus saglabājot visus drošības ierīces darbības parametrus. Vispirms tehniķis pielodēja mikroshēmas rezistoru, pieslēdza to datoram, nolasīja programmu un atdeva noņemto daļu atpakaļ uz tās vietu. Pēc tam viņš fiziski atvieno imobilaizeru un samontē vadības bloku.

Procesa laikā tehniķis rūpīgi pārbauda, vai pārējās automašīnas tehniskās vienības darbojas pareizi. Speciālists atradīs imobilaizera uzstādīšanas vietu un, izmantojot modernus instrumentus un aprīkojumu, ātri aktivizēs ierīci. Tādējādi tiks novērsti visi traucējumi un traucēkļi, kas traucē vadītājam iedarbināt dzinēju un braukt, kā arī veikt savus darbus.

Imobilaizera deaktivizēšanas grūtības rada tas, ka ierīces darbības shēma var atšķirties pat vienas markas automobiļu modeļiem. Tāpēc ir svarīgi, lai tehniķis vispirms izanalizētu situāciju, atklātu aizsprostojuma cēloni un noņemtu aizsardzību, nelaužot to. Šī darba metode neprasa dārgu iekārtu nomaiņu. Imobilaizera izslēgšana ir galējais risinājums. Jāsaprot, ka pēc drošības bloka deaktivizēšanas pārstāj darboties arī signāla raidošais raidītājs atslēgā, un automobili var iedarbināt ar jebkuru atslēgu, kas atbilst slēdzenei.

Atbildēt