Posted on Leave a comment

Imobilaizera mērķis un darbības princips

Imobilaizers ir lieliska ierīce, lai novērstu automašīnas zādzību. Daudzi mūsdienīgi transportlīdzekļi ir jau rūpnīcā aprīkoti ar šiem produktiem. Šo ierīci ir iespējams arī iegādāties un uzstādīt savā transportlīdzeklī. Imobilaizera darbības princips ir diezgan vienkāršs. Automātiskā režīmā tā var atslēgt degvielas padevi, izslēgt dzinēju utt. Šādas ierīces var bloķēt automašīnas kustību no sākuma vai pēc noteikta laika (pēc tam, kad transportlīdzeklis ir iedarbināts un sācis kustību). Uz ceļa var būt dažādas situācijas. Visbiežāk tas notiek tad, ja automašīnas īpašnieks nevar to atbloķēt. Tam ir vairāki iemesli. Speciālisti, kas sniedz automašīnu atbloķēšanas pakalpojumus, palīdzēs jums atrisināt problēmu.

Svarīgi punkti

Imobilaizeram ir virkne neapstrīdamu priekšrocību. Tas novērš automašīnas zādzību un ir pilnīgi neredzams automašīnas salonā. Signalizācijas sistēma var iebiedēt iebrucējus, tikai iedarbinot trauksmi. Savukārt imobilaizers var pilnībā bloķēt transportlīdzekli. Zaglis pat nenojautīs, ka automašīna ir aprīkota ar imobilaizeru, līdz brīdim, kad viņš mēģinās nozagt transportlīdzekli. Šo ierīci ir diezgan grūti atspējot, jo īpaši, ja nav precīzi zināms, kur kabīnē tā atrodas.

Tikai automašīnas īpašnieks var aktivizēt un deaktivizēt drošības sistēmu. Imobilaizeri var būt kontakta (ar īpašu atslēgu), bezkontakta, ar skeneri, kas nolasa pirkstu nospiedumu. Imobilaizera konstrukcija sastāv no šādiem elementiem:

vadības bloku;

releju (ir vairāki releji);

atslēga ar mikroshēmu (kurā ir īpaša programma, kas ļauj atbloķēt automašīnu).

Ja transportlīdzekļa durvis neatveras, tā ir pietiekami nopietna problēma. To var atrisināt speciālisti, kas sniedz avārijas auto atbloķēšanas pakalpojumus. Atbloķēšanas izmaksas ir pietiekami pieņemamas, un šo pakalpojumu var izmantot praktiski ikviens, kas nonācis ārkārtas situācijā.

Atbildēt